×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 25 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
کسب ۷ مقام دانش آموزان شهرستان جم در دهمین المپیاد ربات‌های آموزشی کشور

سرپرست مجتمع آموزشی آریانا از کسب ۱۵ مقام کشوری دانش آموزان استان بوشهر در دهمین المپیاد ربات‌های آموزشی خبر داد.

محمد شریف شیخی با اشاره به اینکه امروزه برگزاری مسابقات گوناگون یکی از بهترین راهکارها جهت بالا بردن انگیزه و یادگیری در سطوح مختلف سنی است اظهار داشت: پشتوانه علمی، دقت، پشتکار، کار گروهی از عناصر برجسته پیروزی در میدان مسابقه است.
وی بابیان اینکه یک رقابت سالم و مهیج عرصه‌ای برای دانش‌آموزان تا توانایی‌هایشان را در مصاف با هم‌سن‌وسالان خویش ارزیابی نمایند اضافه کرد: این دوره از مسابقات توسط انجمن علمی رباتیک کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برای فراگیری مهارت‌های رباتیک در طول سال تحصیلی، آشنایی با ایده‌های جدید و کسب تجربه برای شرکت در مسابقات بین‌المللی برگزار شد.
شیخی بابیان اینکه دهمین دوره المپیاد ربات‌های آموزشی کشوری در میان مقاطع مختلف تحصیلی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریور امسال برگزار شد ابراز داشت: این دوره از مسابقات با ۵۱۵ نفر شرکت‌کننده از شهرهای اصفهان، تهران، کرج، بندرعباس، بوشهر، جم، یزد، کرمان، سیرجان، کازرون، داراب و… به رقابت با یکدیگر پرداختند.
وی با اشاره به اینکه این مسابقات هرساله برگزار می‌شود تأکید کرد: این دوره از مسابقات در طراحی، عناوین و لیگ‌های رالی سرعت، ربات کارخانه‌ای، جنگجو دبستان، جنگجو دبیرستان، مسیریاب هوشمند، مأموریت ممکن، اختراعات و کارآفرینی، بسکتبالیست و Folk race برگزار شد.
سرپرست مجتمع آموزشی آریانا بابیان اینکه این مجتمع از استان بوشهر توانست مقام اول تیمی در کشور را با کسب ۱۵ مقام دانش‌آموزی کسب کند اذعان داشت: استان بوشهر با ۱۱۸ نفر در قالب ۸۷ تیم توانستند افتخارآفرینی دیگری را رقم بزنند.

گفتنی است مقام آوران استان بوشهر در دهمین دوره مسابقات رباتیک کشوری در استان فارس به شرح ذیل است:
۱. مقام اول لیگ مسیریاب ارشیا و محمد عرب از بوشهر                          ۲. مقام دوم لیگ مسیریاب آرتین زنده بودی از بوشهر
۳. مقام اول رالی طاها ضامن زاده از بوشهر                                          ۴. مقام سوم جنگجو دبیرستان آقا نیما از بوشهر
۵. مقام سوم لیگ اختراعات امیررضا بهزادی از بوشهر                             ۶. مقام سازه فنی بالابر سهند کرمی از بوشهر
۷. مقام سازه فنی لیگ کارخانه پارسا سرخوش از بوشهر                          ۸. مقام اول و دوم لیگ کارخانه امیرحسین و محمدطاها حقیقی از جم
۹. مقام سازه فنی اختراعات و کارآفرینی دیانا نرگسی از جم                      ۱۰. مقام سوم بالابر آیلین و آرین ارجمند از جم
۱۱. مقام اول بسکتبال حسین بولوردی از جم                                         ۱۲. مقام دوم رالی آدرین بهزادی نژاد از جم
۱۳. مقام دوم بالابر امیرعلی کمالی از جم                                              ۱۴. مقام سازه فنی لیگ folkrace آرین کمال زاده و ایلیا مردانی از جم
۱۵. مقام سازه فنی لیگ رالی سرعت محمدطاها بهزادیان پور

منبع: دیار جنوب

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.