×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 14 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تأکید بر ضرورت حمایت مجلس شورای اسلامی از لایحه امنیت شغلی کارگران گفت: مهم‌ترین دلیل ایجاد ناامنی شغلی برای کارگرانی که طبق قانون باید با قرارداد دائم مشغول به کار باشند، ضعف نظارت‌ها بر اجرای قانون کار است. فتح‌الله بیات، رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با ابراز تسلیت حادثه پیش‌آمده برای بالگرد رئیس جمهور شهید کشورمان ...

مطابق بخشنامه ابلاغی مزد 1403 از سوی صولت مرتضوی, وزیر کار از فروردین ماه 1403, این مصوبه قابلیت اجرایی دارد و دستمزد کارگران باید مطابق این مصوبه محاسبه شود. مطابق موارد بیان‌شده در این بخشنامه, افزایش حقوق کارگران اعم از قرارداد دائم یا موقت نیز مانند این بخشنامه محاسبه می‌شود؛ 1 ـ از اول سال 1403 حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دایم یا موقت) مبلغ 2.388.728 ریال (دو میلیون و دویست و ...

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمدرضا معینی (عضو شورای عالی کار) با بیان این مطلب که نمایندگان کارگران همگی جلسه شورای عالی کار را بدون امضای میزان افزایش پیشنهادی مزد دولت ترک کردند، گفت: در زمینه تعیین مزد پیشنهادات طرف کارفرمایی و دولت توسط گروه کارگری پذیرفته نشد. وی با بیان اینکه گروه کارگری شورای عالی کار با توجه به عدم توجه دو ضلع دیگر شورای عالی کار جلسه را ترک کردند، گفت: در آخرین لحظات دولت و کارفرمایان بحث افزایش ...

افزایش حداقل دستمزد کارگران به میزان ۳۵.۳ درصد برای سال آینده+جزئیات افزایش مزد ۱۴۰۳
۲۹ اسفند ۱۴۰۲

تکلیف مزد کارگران برای سال آینده در بامداد روز سه شنبه با ۳۵.۳ درصد افزایش مشخص شد.

افزایش حقوق کمتر از ۴۰ درصد برای کارگران قابل قبول نیست
۲۷ اسفند ۱۴۰۲

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: افزایش حقوق کمتر از ۴۰ درصد را قبول نداریم، این را پیگیری می‌کنیم و به آقای وزیر هم گفتیم و پیگیر آن هم هستیم. کارگران کشور قشر بسیار زحمتکش، عزیز و مظلومی هستند که بدون مدافع هستند و پشتوانه ندارند.

اخراج کارگران آسان می شود؟
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

در راستای مصوبه جدید وزارت کار کارفرمایان می‌توانند قرارداد کارگران را با بهانه «قصور در انجام وظایف» یا «نقض آیین‌نامه‌های انضباطی کارگاه بعد از دریافت تذکر کتبی» یک جانبه فسخ و کارگر را از کار اخراج کنند.

حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان در سال آینده نخواهیم داشت
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

نایب رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: حقوق زیر ۱۰ میلیون تومان در سال آینده نخواهیم داشت و دریافتی بازنشستگان نیز به ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم‌رده افزایش می‌یابد.

گودرزی: مجلس انقلابی در دو سال باقیمانده با تعیین اولویت به امور مهم کشور بپردازد
۲۵ آذر ۱۴۰۲

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس یازدهم گفت: شایسته است مجلس انقلابی در دو سال باقی مانده با تعیین اولویت و قانون گذاری، به امور مهم کشور بپردازد.

فشار مضاعف کاهش قدرت خرید دستمزد به کارگران روزمزد
۲۱ آذر ۱۴۰۲

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور گفت: فاصله درآمدی کارگر و سایر اقشار بسیار زیاد است بعضی از کارگران، روزمزد و به اصطلاح زیر پله‌ای هستند و از هیچ جا حمایت نمی‌شوند. یعنی کارفرمایانی هستند که اعتقادی به پرداخت مزایای شغلی ندارند.

فوری/ میزان افزایش حقوق و عیدی کارمندان در ۱۴۰۳ اعلام شد
۰۱ آبان ۱۴۰۲

براساس ابلاغیه بخش نامه بودجه سال ۱۴۰۳، میزان افزایش ضریب ریالی حقوق کارکنان دولت، ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ خواهد بود که به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.